Atıştırmalık Cipsler - Snack Chips

Haftaiçinden haftasonu gelecek misafirlerim için planlar yapmaya başlamıştım. Hem atıştırmalık, hem hafif hem de doyurucu olsun istedim. Tabi görselliği ihmal etmeden. Bir gece öncesinden bir resim sergisi açılışına gittik ve orada bu güzel atıştırmalıklar dikkatimi çekti. Ortaya ufak çikolatalar ile sunumunun güzel olucagını düşündüm. Meze olarak bile kullanalıbilir.


İlk zil çaldıgında çok heyecnalıydım, hemen annemi aradım, sesi bile yardım olabilirdi. Herşey güzel olsun, yolunda gitsin, eksik kalmasın.. Misafirler gelince, herşey yoluna girdi zaten, kalp atışlarım normale döndü:) Çok keyifli birgündü..Geriye fotoğraflar kaldı..

İstediğiniz bir çeşit cips kullanabilirsiniz, hafif diye patates cipsi seçmiştim baharatlı ama şekilleri pek düzgün değildi, buyüzden daha düz yüzeyli cipler tercih edebilirsiniz. Kırmızı etli biberi ince dilimler halinde dogruyoruz. Bir tavada ufacık ufacık dogradıgımız tavuk göğüslerini, biraz yağda pişiriyoruz. İçine biraz karabiber ve baharat ekleyebilirsiniz ama cipsinizdeki baharatıda göz önünde bulundurun. Etlerin pişmesine yakın biberleri koyun ki çok yumuşamadan onlarda kavrulsun. En son bir tabaga dizdiğiniz cipslerin üzerine bir parça biber ile etleri tek tek yerleştiriniz. Yanına ufak bir kaba yogurt yada mayonez koyarak, sunumu tamamlayabilirsiniz.

Afiyet olsun..


I want to prepare a light, healhty and satisfier menu for my friends that I will put them up. Before the day, I went an art gallery and noticed this snack. They look enjoyable and look nice. I think, they will be o good choice to serve them on the table. They will be nice with the wine or beer.

First the door is knocked, I am so excited and called my mom to help me:) I want to organize everything that goes right and guest feel comfotable. But everything turns to normal when I see my friends, also my heartbeat:) I was so enjoyable day, only the photos remained.

You can use any kind of chips, I prefer potatoes chips for ligh taste but the problem is weird form of the chips. better choice can be regular form. First, cut the pepper thin long slides and roasted in the pan. The chicken pieces that are cut into small pieces are put in the pan with a little oil to roast. Some black pepper and species can be added but the species in the chips shouldn't be forgetten. Mix pepper and chicken pieces. Serve the chips and put on it one slice pepper and chicken. Serve it with yoghurt or mayonnaise. Bon Apetit..

Bon Apetit..

Etiketler: , , ,